Sylverster Stallone padit Warner Bros.
Publikuar mė: 13 Prill 2017
Kan kaluar tashm 24 vite kur filmi Demolition Man pati br nj supersukses dhe nj thyerje t madhe n Box Office, duke arritur t arktoj shuma t mdha parash.

Tani ylli I ktij filmi Sylvester Stallone ka ngritur padi n gjykatn e lart t Los Angeles, pr kompanin filmike Warner Bros, pr numrim fals t parave, pr kontabilitet t keq, duke br kshtu q aktori t mos prfitonte shumat q ishte dashur t merrte. Filmi Demolation Man ku gjithashtu luajti edhe Sandra Bullock dhe Wesley Snipes arritti q n t gjith botn t grumbulloj mbi 159 milion dollar.

Ndrsa fitimet duhet t ishin shtuar nga shitja e VHS, DVD, dhe Blu ray. Ndrsa sipas ligjit Stallone sht dasht t marr edhe 15 % nga t gjitha kto fitime, dhe 20 % nse filmi kalon shumn e 250 milion dollarve fitim. Dhe nga mos bindja se ata nuk I kan paguar aq sa duhej aktori Stallone kshtu ka paditur gjigantin filmik Warner Bros.
Komento
Emri dhe mbiemri: *
Emaili:
Mesazhi: *

shkronja tė mbeturaNuk ka ende asnjė koment
Radio +
 
   Radio Plus 102.2 FM Stereo!

Pjes e Kolegjit Iliria

Radio Plus 2009 All rights reserved!

Fuqizuar nga rrjeti Kozzer 2009