Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Projekti muzikor “Taki taki” pritet të sifidojë “Despaciton”

Muzikë  |  12.10.2018 Ora 11:11   
DJ Snake, Selena Gomez, Ozuna dhe Cardi B janë bërë bashkë në projektin më të ri muzikor latin“Taki Taki”, këngë e cila dy javë më parë u publikua vetëm në audio, ndërsa 2 ditë më parë erdhi edhe me videoklip.

Në vetëm dy ditë videoklipi i këngës “Taki Taki” është shikuar rreth 30 milionë herë.

Sipas Billboard, “Taki Taki” pritet  të sfidojë fuqishëm hitin e madh të vitit të kaluar “Despacito”, i cili ka thyer cdo rekord dëgjushmërie.

Ishte ideja e DJ Snake përtë realizuar këtë bashkëpunim.

Dj Snake ka treguar për Billboard se donte të bënte një rekord regatoni për klubet e natës dhe gjeti dy mbretëresha, duke i cilësuar si të tilla Selena Gomez dhe Cardi B.

Titulli i këngës është vendosur nga Ozuna dhe është një lloj kërcimi tepër ritmik dhe sensual që transmetohet tek publiku vetëm me anë të muzikës.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing