Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

CNCO dhe Ozuna fitues të Latin American Music Awards 2018

Muzikë  |  29.10.2018 Ora 11:31   

Grupi i njohur latino amerikan, CNCO dhe këngëtari i famshëm latin Ozuna, janë fitues të Latin American Music Aëards 2018, ceremonia e së cilës u mbajt pak ditë më parë në Los Angeles, shkruan Radio Plus.

CNCO fituan në tri kategori “Dyshja/grupi më i mirë”, “Pop artisti më i mirë”, dhe “Pop albumi më i mirë”.

Edhe Ozuna doli fitues në tri kategori “Urban artisti më i mirë”, “Albumi i vitit”, dhe “Albumi urban më i mirë”, ku u shpërblye për albumin e tij “Odisea”.

Fitues të tjerë në Latin American Music Aëards 2018 ishin edhe Bad Bunny, Daddy Yankee, Maluma etjerë.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing