Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa me “Complete Edition”, më e dëgjuara në Spotify

Muzikë  |  29.10.2018 Ora 11:32   
Ende pa u bërë dy javë që kur publikoi edhe pjesën e dytë të albumit të saj debutues, Dua Lipa me “Complete Edition” është këngëtarja më e dëgjuar në platformën “Spotify”, shkruan Radio Plus.

Miliarda transmetime në Spotify, plus albumi im pas një viti është rikthyer në top 10shë në Britaninë e Madhe. Fansat e mi janë më të mirët”, ka shkruar Dua Lipa në llogarinë e saj në Instagram.

“Complete Edition”, pjesa e dytë e albumit debutues të Duas, përmbanë 8 këngë, disa versione të reja të hiteve të saj të mëparshme dhe  disa këngë të reja, si “Electricity” dhe Kiss and Make Up”, të cilat tashmë kanë arritur popullaritet të madh.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing