Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Rita Ora mes yjeve më të pasura në Britani

Muzikë  |  31.10.2018 Ora 10:02   
Adele vazhdon ta mbajë kurorën e saj si artistja më e pasur britanike e  moshës 30 vjeçare dhe nën të, për vitin e tretë radhazi.
Sipas revistës “Heat”, këngëtarja e hitit ‘Hello’, ka rritur pasurinë e saj nga 132 milionë paund në 147.5 milionë.

Nga pozita e tretë ku ishte vitin e kaluar, Ed Sheeran është ngritur në vendin e dytë, me një pasuri prej 94 milionë paund.

Në listën me 30-të yjevet më të pasura në Britaninë e Madhe  bën pjesë edhe këngëtarja shqiptare Rita Ora, pasuria e së cilës  arrin një shifër prej 12 milionë paund.

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing