Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dembele dhe Malcom: Dy fantazma në fushë

Sport  |  01.11.2018 Ora 9:56   

Barcelona ka fituar me rezultat të ngushtë ndaj Leonesas (1-0) të mërkurën në mbrëmje.

U desh që të në skenë të dal mbrojtësi Clement Lenglet që shënoi në minutën e 91-të, për t’i dhënë kualifikimin Barcelonës.

Por ajo që ra në sy në këtë ndeshje ishte paraqitja e dobët e Malcom dhe Ousmane Dembele.

Të dy Malcom dhe Dembele janë dy alternativat kryesore sulmuese në stol, që trajner Ernesto Valverde mund t’i thërras gjithmonë, por mendimi i trajnerit në lidhje me këta dy lojtarë po del të jetë i saktë, pasi ata nuk garantojnë pjekuri për ndeshjet e Barcelonës, shkruan Marca.
 

Sulmi i Barcelonës ishte shumë i dobët me Malcom, Dembele, Denis Suarez dhe Munir El-Haddadinuk, që nuk arritën të shënojnë të paktën një gol kundër skuadrës së kategorisë së tretë.

Sipas gazetës spanjolle, një nga pikat më të ndritshme ishte performanca e portierit Jasper Cillessen , i cili, pavarësisht se është rezervë e Marc-Andre ter Stegen, gjithmonë kryen punë kur thirret.

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing