Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa fiton çmimin "Best Pop" në MTV EMA 2018

Muzikë  |  05.11.2018 Ora 9:04   
Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa ka fituar çmimin “Best Pop”, në një prej ngjarjeve më të mëdha të muzikës në Evropë, MTV Europe Music Awards 2018, ceremonia e së cilës u mbajt mbrëmë, në Spanjë, shkruan Radio Plus.

Për këtë çmim, Dua Lipa ishte në konkurrencë me artistë të njohur si: Ariana Grande, Camila Cabello dhe Shawn Mendes.

Me t’u shpallur fituese në këtë kategori, Dua Lipa shumë e emocionuar, falenderoi të gjithë fansat e saj, të cilët e kanë votuar.
Dua Lipa ishtë një pr3ej artistëve më të nominuar në MTV EMA 2018, si “Best Artist”, “Best Pop”, “Best New Artist”, dhe “Best Look”. /radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing