Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Shaqiri nuk është në listën e Liverpool përballë Crvena Zvezdës

Sport  |  05.11.2018 Ora 10:31   

Pas raportimeve se Xherdan Shaqiri nuk do të udhëtojë me skuadrën e Liverpoolit në Beograd për ndeshjen kundër Crvena Zvezdes, tani vjen edhe konfirmimi zyrtar.

Edhe pse Shaqiri ka qenë fantastik në ndeshjet e fundit me Reds, trajneri Jurgen Klopp ka preferuar që ai mos të udhëtojë në Beograd për arsye sigurie.

Kjo për shkak të tensioneve mes Kosovës dhe Serbisë dhe festimit të Xherdanit te golit i tij me Zvicrën ndaj Serbisë në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’.

Skuadra angleze dëshiron të fokusohet vetëm te futbollit dhe mos të brengoset për incidentet e mundshme.

Liverpooli është favorit për të fituar këtë ndeshje pasi fitorja do ia mundësonte vazhdimin në vendin e parë në grup.

Lista e plotë:
Fabinho, Van Dijk, Wijnaldum, Lovren, Milner, Keita, Firmino, Mane, Salah, Gomez, Alisson, Sturridge, Moreno, Lallana, Mignolet, Robertson, Origi, Solanke, Matip, Kelleher, Alexander-Arnold.

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing