Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Zyrtare: Ranieri në Premier Ligë

Sport  |  14.11.2018 Ora 15:26   
Fulhami ka njoftuar zyrtarisht se ka shkarkuar trajnerin Slavisha Jokanoviq dhe e ka zëvendësuar me Claudio Ranierin, që udhëhoqi Leicesterin drejt titullit të Premier Ligës më 2016.
 
Jokanoviq u largua pas formës së dobët në Premier Ligë. Fulhami pas 12 ndeshjeve është i fundit në tabelë dhe ka vetëm 5 pikë.
 
Italiani Ranieri ka marrë një kontratë “disavjeçare” nga londinezët.
 
“Ndryshimi pa pasur një përgjigje apo plan pasues nuk ishte opsion. Andaj të kemi dikë të kalibrit si Claudio të gatshëm për të pranuar sfidën ishte mirë, por mbi të gjitha, esenciale”, ka thënë pronari i Fulhamit Shahid Khan.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing