Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa pjesë e fushatës së UNICEF për të Drejtat e Fëmijëve

Kulturë  |  15.11.2018 Ora 11:16   
20 nëntori shënohet si Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Fëmijëve, ditë në të cilën synohet të promovohet mirëqenia e fëmijëve kudo në botë. Me këtë rast UNICEF-i organizoi një peticion “Go Blue” përmes së cilit iu bëhet thirrje liderëve botërorë të vendosin fëmijët në krye të agjendës.

Përveç Duas, aktorja e njohur Millie Bobby Broën u bashkua me ambasadorët, aktorin e njohur britanez, Orlando Bloom, aktorin e njohur të filmit “Taken”, Liam Nesson, Lilly Singh, blogere dhe artistët Blue Man Group.

Në videon e realizuar, pjesëmarrëse është edhe këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. Ajo shpërndau këtë vdeo në llogarinë e saj në Instagram, ku ka shkruar: “Çdo ditë të drejtat e fëmijëve mohohen në çdo vend të botës.

 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Kulturë

Marketing