Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Liga e Kampionëve rikthehet me dy superndeshje çerekfinale

Sport  |  11.04.2023 Ora 9:24   

Gara më prestigjose evropiane në nivel të klubeve, Liga e Kampionëve do të rikthehet sot me dy ndeshjet jashtëzakonisht interesante.

Këto dy sfida janë të vlefshme për fazën gjysmëfinale dhe sot do të luhen ballafaqimet e para, raporton KosovaPress.

 

Në “Estádio da Luz” të Lisbonës, Benfika e pret Interin, skuadër e cila së fundmi është futur në një krizë të thellë të rezultateve, andaj të dy skuadrat do të kërkojnë me çdo kusht kalimin në gjysmëfinale.

Ballafaqimi tjetër i jashtëzakonshëm do të zhvillohet në “Etihad stadium”, aty ku Manchester City e pret gjigantin gjerman Bayern Mynih.

Të dy ndeshjet nisin nga ora 21:00.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing