Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Eminem, artisti me albumin më të shitur në botë për vitin 2018

Muzikë  |  11.01.2019 Ora 9:51   
Ylli i muzikës, Eminemi gjatë vitit 2018 ka shitur albume më shumë së çdo artist tjetër, shkruan Radio Plus.

Eminem ka shitur më shumë se 755 mijë kopje të albumit “Kamikaze”, albumit të tëtë me radhë në karrierën e tij të cilin e lansoi më 31 gusht të vitit 2018.

Sipas raportit të vitit 2018 të BuzzAngle Music, Eminem shiti albume më shumë se çdo artist tjetër gjatë vitit të kaluar.

Chris Stapleton, Metallica, Lady Gaga, Bradley Cooper dhe Imagine Dragons rrumbullakuan top pesëshen e artistëve me albumet më të shitura.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing