Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Rita Ora performon në Cyrih më 29 prill

Muzikë  |  01.02.2019 Ora 10:55   

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, do të performojë në Cyrih.

Ky event do të mbahet më 29 prill të këtij viti në Cyrih, në sallën 622, shkruan KultPlus.

Për ata që dëshirojnë ta shohin dhe përjetojnë koncertin nga afër të këngëtares kosovare, biletat mund ti gjeni në web faqen www.starticket.ch

Rita Ora tani së fundmi ka publikuar edhe albumin e fundit “Phoenix”.

Ora ka filluar karrierën e saj me këngën Hot Right Now dhe që nga atëherë ajo është bërë e njohur ndërkombëtarisht,kurse vitin e kaluar ka performuar në Prishtinë në dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing