Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

DiCaprio në filmin e Tarantinos, ku do të përfshihen shumë yje

Film  |  22.01.2018 Ora 12:57   
Leonardo DiCaprio
Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio do të aktrojë në filmin e ri të Quentin Tarantinos, ngjarja e të cilit lidhet me vrasjen e kriminelit amerikan, Charles Manson dhe vrasjen e aktores Sharon Tate, mirëpo ylli hollivudian nuk do ta luajë rolin e kriminelit të vdekur.

Roli i ri i 43-vjeçarit është i pari që nga fitimi i çmimit Oscar për aktorin më të mirë për rolin e tij në filmin “The Revenant”.
Në të kaluarën, DiCaprio dhe Tarantino kanë bashkëpunuar në filmin e vitit 2012, Django Unchained”.

Ylli i “The Wolf of Wall Street” në filmin e ri do ta luajë rolin e një aktori më të moshuar, ndërsa kolegia e tij, Margot Robbie, do ta
portretizojë aktoren e vrarë, Sharon Tate, e cila asokohe ishte gruaja e regjisorit Roman Polanski dhe ishte shtatzënë.

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing