Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

PRISHTINA LIVE

oN air

Moderator

Perparim Namani

Profili

E Hëne  - E Premte

10:00 - 12:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Foto sa njëmijë fjalë: Në tramvaj, mbreti “me katër milionë truproje

Fakte  |  22.01.2018  |  116 Lexime
Ky far mbreti caption
Ky far mbreti caption

Publicisti Bajram Mjeku, në profilin e tij në Facebook ka postuar një foto të vitit 1973.

Në foto shihet mbreti norvegjez, Olavi i V-të (1903-1991). Ai shihet në një tramvaj të Oslos, duke prerë biletën.
“Mbreti Olav, pasardhës i mbretit Hakon VII, bënte jetë modeste. Aktualisht Mbretëria norvegjeze e cila udhëhiqet nga djali i tij Harald V, është shteti më i fuqishëm në botë për kokë banori dhe qytetarët norvegjezë janë më të lumturit në planet!”, ka shkruar Mjeku.

Komentet

Marketing

Tjera në Fakte

Marketing