Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa dhe St. Vincent do të performojnë në Grammy Awards

Muzikë  |  07.02.2019 Ora 14:57   
St. Vincent dhe Dua Lipa do të performojnë së bashku live për herë të parë në Grammy Awards 2019.

Këtë vit ceremonia do të mbahet të dielën e 10 shkurtit në Los Angeles, me shqiptaren që do ta bëjë debutimin me dy nominime në kategoritë “Artisti i ri i vitit” dhe “Vokalin dhe instrumentalin Dance më të mirë”, shkruan RadioPlus.

Kendrick Lamar kryeson në 8 kategori I nominuar me Alicia Keys që do të jetë prezantuesja e mbrëmjes.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing