Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Nantes vendos ta pensionojë numrin 9 për nder të Emiliano Sala

Sport  |  08.02.2019 Ora 14:15   
Klubi francez, Nantes ka vendosur ta pensionojë fanellën me numrim 9 për të nderuar sulmuesin argjentinas, Emiliano Sala, pas konfirmimit se trupi i tij është gjetur në rrënojat e aeroplanit të zhdukur më 21 janar.

Tani klubi francez ka zbuluar ata do ta pensionojnë fanellën e tyre me numër 9 si një shenjë respekti ndaj sulmuesit argjentinas, i cili kaloi katër vjet me ta.

“FC Nantes përjetuar trishtim të madh të enjten kur mësoi se trupi i gjetur ishte i Emiliano Sala. Ky lajm i jep fund pritjes së pafund dhe të padurueshme”.
“Sot kemi humbur një mik, një lojtar të talentuar dhe një shok shembullor. Ne nuk mund të harrojmë në këtë dramë pilotin dhe familjen e tij dhe kemi besim se autoritetet do të vazhdojnë kërkimet e tyre”, thuhet në reagimin e Nantes.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing