Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa në histori. Shqiptarja e parë me dy çmime Grammy

Muzikë  |  11.02.2019 Ora 11:47   
Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa ka shkruar histori ku ëshë bërë shqiptarja e parë që ka fituar jo një, por dy çmime të Grammy.

Artistja 23 vjecare së pari u shpërblye me cmimin e këngës më të mirë të zhanrit Dance me këngën Electricity dhe pas disa orësh mori edhe cmimin e artistes më të mirë të re të vitit, shkruan RadioPlus.

Kujtojmë se Dua ishte e nominuar vetëm në këto dy kategori ku edhe i dominoj plotësisht.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing