Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Felicity Jones ylli I filmit “On The Basis Of Sex”

Film  |  13.02.2019 Ora 15:08   
Ylli I filmit aktorja Felicity Jones ishte e ftuar në një emision televiziv ne BBC2, ku shpalosi disa nga rrugët që ajo ndjek për të hyrë në karakter, sa herë që ajo pranon një të tillë për të luajtur. Felicity Jones e cila luan rolin e avokates në Gjykatën Supreme të SHBA-ve,  Ruth Bader Ginsburg e që ishte një luftetare e zonja për veshtirësitë dhe të drejtat e barabarta.

Aktorja 35 vjeqe ka mahnitur kur ka treguar disa nga ritet që ndjek gjithnjë si parapregaditje për të hyrë sa më shumë në karakter. Një nga këto është mbathja e këpucëve, në këtë rast të zonjës Ruth, meqë duke qenë në këpucët e saja është edhe fillimi I ndërtimit të karakterit, ka thënë ajo.

Filmi “On The Basis Of Sex” tashmë është duke u shfaqur në kinematë anë e mbanë Britanisë së Madhe./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing