Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Clooney kthehet në një serial televiziv

Film  |  22.01.2018 Ora 13:00   
George Clooney
George Clooney

George Clooney është kthyer në ekranet e vogla me serialin “Catch-22”, adaptimin e romanit të Joseph Hellerit.

Me këtë rol, aktori i famshëm hollivudian kthehet në një serial pas afro dy dekadash.

Drejtoresha e Paramount Television, Amy Powell, që në bashkëpunim me Anonymous Content janë duke e realizuar serialin, ka njoftuar për Hollywood Reporter se seriali ka gjashtë episode dhe se Clooney do të përfitojë afër një milion dollarë për çdo episod.
 

Romani satirik i Heller, “Catch-22”, për herë të parë është botuar në vitin 1961 dhe është një prej romaneve më të lexuara në letërsinë amerikane dhe botërore.

Ngjarja është e vendosur në Luftën e Dytë Botërore dhe sjell tregimin një pjesëtar të ekuipazhit bombardues që përpiqet ta braktisë ushtrinë.

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing