Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Çerekfinalet e FA Cup : Short i lehtë në letër për favoritët

Sport  |  19.02.2019 Ora 13:54   

Në përfundim të sfidës së “Stamford Bridge” mes Chelsea-t dhe Manchester United, e fituar 0-2 nga “Djajtë e Kuq”, u hodh shorti për fazën pasardhëse të kompeticionit më të vjetër në botë, FA Cup.

Goglat e vendosën Manchestër United përballë Wolverhamptonit, ndërsa Manchester City-t i rezervuan si kundërshtar Swansea City-n. Dy çiftet e tjera janë Watford – Crystal Palace dhe Millwall – Brighton.

Ndeshjet çerekfinale do të zhvillohen ndërmjet datave 15 dhe 18 mars (nga e premtja deri të hënën).

Fituesit e fazës 1/4 të FA Cup do të përfitojnë nga 720.000 paundë (822.630 euro), pasi Federata Angleze e Futbollit i kishte dyfishuar fondet në fillim të këtij sezoni.

Çerekfinalet:

Swansea City – Manchester City

Watford – Crystal Palace

Wolverhampton Wanderers – Manchester United

Millwall – Brighton & Hove Albion

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing