Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Touareg V8 TDI në shitje në muajin Maj 2019

Auto  |  26.02.2019 Ora 14:09   
Kjo Javë si duket do të jetë java e automjeteve Volkswagen pasi do të debutoj modeli më i ri Touareg V8 TDI i cili do të prezantohet në Gjenevë të Zvicrres në eventin“ Geneva Motor Show”.
 
Touareg V8 TDI me motor turbodiesel 4 litra në 100 km , 416 kuaj fuqi arrin 100 Km/h për vetëm 4.9 Sekonda. Shpejtësia maksimale 250 Km/h dhe motori V8 TDI përmbush standardet më të fundit të emetimit të gazit " 6d-TEMP" me standard Europian.

Shitjet e modelit Touareg V8 TDI do të fillojnë në maj të këtij viti. //RadioPlus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Auto

Marketing