Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Kreatorët e Peppa Pig tashmë numërojnë mbi 1 miliard funta pasuri

Film  |  12.03.2019 Ora 13:29   
Kanë arritur të kenë tashmë një perandori me pasuri dhe kjo falë vizatimit shumë të thjeshtë që ata bënë për një film vizatimor për fëmijë me protagonist derkucët.

Janë dyshja Neville Astley dhe Mark Baker seria e të cilëve ka arritur të transmetohet në më shumë se 180 territore dhe është përkthyer në më shumë se 40 gjuhë.

“Ishim në një Pub duke vizatuar dhe dikush u afrua dhe përqeshi atë që bënim, në fakt mund të ketë qenë kogja e mërzitshme për të mëdhenjët, por për fëmijët Peppa Pig ishte shumë I dashur" - ka thënë njëri nga kreatorët./radioplus/  
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing