Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Kit Harington “Game Of Thrones më ka ndryshuar komplet jetën”

Film  |  18.03.2019 Ora 15:04   
Roli I tij pothujase kryesor në Game Of Thrones ka bërë që Kit Harington  të bëhej një nga zemërthyesit e vajzave në botë. Por vetëm pak pasi filloi seriali I famshëm nga HBO, ai pikërisht ne set gjeti të dashurën e tij, kështu shuajti endërrat e shumë vajzave të cilat u dashuruan në të nga Tv.

Në një intervistë të tij për The Sunday Telegraph, Kit ka thënë se ai ka gjetë të dashurën e jetës së tij e tashmë gruas së tij Rose Leslie në setin e pikërisht këtij seriali. “Ky serial më ka ndryshuar komplet jetën, nuk mund të kërkoja për një punë më të mirë se të isha aktor në Game Of Thrones”.

Aktori Kit Harington kur filloi si aktor në këtë serial ishte vetëm 22 vjeq, ndërsa ai la shkollën kurr fitoi rolin. Megjithatë Kit tashmë është 32 vjec dhe është I martuar me Rose, ndërsa në intervistë ka thënë se shumë shpejt do të fillojë të zgjerojë familjen me gruan e tij Rose Leslie.

Episodi I pari I sezonit të fundit të Game Of Thrones do të fillojë të shfaqet me datën 14 prill në HBO./RADIOPLUS/

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing