Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

"Woodstock 50" shënon 50 vjetorin

Muzikë  |  20.03.2019 Ora 11:50   
Është zbuluar edhe lista e këngëtarëve që do të jenë pjesë e “Woodstock 50”, festival ky që shënon 50 vjetorin në gushtin e këtij viti.

Në koncert do të ketë artistë të rinjë dhe veteran, me Jay Z, Miley Cyrus, Chance the Rapper dhe Halsey që do të jenë kryesorët, shkruan RadioPlus.

“Woodstock” për herë të parë është mbajtur në vitin 1969, me 50 vjetorin që do të jetë nga 16-18 gusht të këtij viti në New York.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing