Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

John Legend i është mirënjohës Kanye West për ndihmën në fillim të karrierës

Muzikë  |  25.03.2019 Ora 11:09   
John Legend vazhdon t’i jetë falenderues Kanye West për ndihëm e dhënë për ta filluar karrierën, edhe pse tash e një kohë nuk flasin më.

Në rrjetin social Twitter, John u shpreh “edhe pse relacioni me Kanye nuk është I njejtë si më parë, I jam mirënjohës tërë jetën për shtysën që ka dhënë në jetën dhe karrierën e tij”, shkruan RadioPlus.

Këngëtari i hitit Ordinary People takoi Kanyen në vitin 2001 dhe në albumin e parë  të John në vitit 2004, producent dhe tekstshkrues ishte Kanye, ku Legend arriti famën që ka tash.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing