Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

“Okarina: Tingulli i lashtë në kontekstin modern”

Kulturë  |  28.03.2019 Ora 11:29   
Në DAM FESTIVAL sot me 28 mars (e enjte) nga ora 13:00 - 14:00  do të zë vend prezantimi i Shaqir Hotit: “Okarina: Tingulli i lashtë në kontekstin modern”

Shaqir Hoti është muzikantë që tërë jetën ia dedikoi punimit e studimit të instrumenteve burimore, e në veçanti okarinës. Krijoi ansamble të njohura popullore e folklorike dhe ishte pjesë e orkestrës së Radio Prishtinës për shumë vite. Tash i pensionuar, jeton në Prishtinë dhe vazhdon të hulumtojë instrumentet tradicionale dhe të kompozojë për to.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Kulturë

Marketing