Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - PHARRELL WILLIAMS (VIDEO)

Muzikë  |  05.04.2019 Ora 11:33   
46 vjetorin e lindjes sot feston reperi, këngëtari, producenti dhe dizajneri, Pharrell Williams.

Karrierën e tij ai e filloi në vitin 1992 me “The Neptuns” ku më vonë formoj bendin e tij N*E*R*D me dy shokët e tij të fëmijërisë, shkruan RadioPlus.

Diskografia e Pharrel numëron gjithsej 2 albume të lansuara me 46 këngë, duke cekur këngën më të famshme të ti Happy, që numëron gjithsej 10 milionë kopje të shitura.

Williams ka fituar 10-të çmime Grammy dhe një çmim Oscar për kolonën zanore “Happy” të filmit Despicable Me 2.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing