Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - PAUL McCARTNEY, THE BEATLES (VIDEO)

Muzikë  |  10.04.2019 Ora 11:15   
Në këtë datë të vitit 1970, 27 vjeçari atë kohë, Paul McCartney thirri  një konferencë për shtyp, duke lajmëruar se grupi “The Beatles” po shpërbëhet, një javë para se ta lansojë albumin e tij të parë solo.

McCartney pati thënë se nuk kishte më plane të regjistroj këngë të reja me grupin dhe me John Lennon, shkruan RadioPlus.
 
Paul McCartney cilësohet si kompozitori dhe performuesi më i mirë I historisë, duke arritur ti rrëmbej 18 çmime Grammy, me 25 milionë këngë të shitura në SHBA.

Në 1997 , McCartney u dekorua me çmimin kalorës, çmim ky I dhuruar nga mbretëresha Elizabetë.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing