Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - LISA STANSFIELD (VIDEO)

Muzikë  |  11.04.2019 Ora 11:25   
Këngëtarja, tekstshkruesja dhe aktorja e njohur britaneze Lisa Stansfield sot feston 53 vjetorin e lindjes.

Karrierën e saj këngëtarja e ka filluar në vitin 1980, ku fitoi çmimin e parë në kompeticionin “Search for a Star”.
Me albumin e parë debutues “Affection” në vitin 1989, Lisa arriti të shesë mbi 5 milionë kopje, duke e bërë kështu njërën ndër këngëtaret më të mira të zhanrit dance, shkruan RadioPlus.

Stansfield ka fituar edhe shumë çmime duke përfshirë Brit Awards, Billboard Music Awards, ASCAP Award dhe IVOR Novello Awards.

Ajo me 11 albumet e lansuara në treg, ka shitur mbi 20 milionë kopje gjatë karrierës muzikore.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing