Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - KËNGËTARËT BRITANIK (VIDEO)

Muzikë  |  12.04.2019 Ora 14:17   
Më 12 prill të vitit 2016, një raport i lëshuar nga një magazinë muzikore britaneze ka thënë se Sam Smith, Adele dhe Ed Sheeran kanë ndihmuar industrinë e muzikës të rritet në fitime për herë të parë në 20 vite, shkruan RadioPlus.

Nga 10 albumet e lansuara si më fitimprurëset, 5 nga to I përkisnin këngëtarëve në fjalë, duke I dhënë kështu plotë 15 miliardë dollarë industrisë muzikore britanike.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing