Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - LUIS FONSI (VIDEO)

Muzikë  |  15.04.2019 Ora 11:30   
Sot feston ditëlindjen e 41, këngëtari, tekstshkruesi dhe aktori nga Puerto Rico, Luis Fonsi. Ai është i njohur për shumë këngë, njëra ndër to që është Despacito me reperin Daddy Yankee.

Cmimin e parë në Latin Grammy Aëard, Fonsi e ka fituar me “Aqui Estoy Yo”, ku kjo këngë është shpërblyer edhe me tre çmime në Billboard Latin Music Award. “Despacito” është kënga më e suksesshme e tij duke fituar çmime si Latin Grammy Award, Billboard Music Award dhe Grammy Award, shkruan RadioPlus.

Kënga ka mbi 6 miliardë klikime në Youtube dhe ka thyer rekordin botëror “Guinness” duke shitur 11 milionë kopje.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing