Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - TAIO CRUZ (VIDEO)

Muzikë  |  23.04.2019 Ora 11:25   
Ditëlindjen e 39 sot feston këngëtari, tekstshkruesi dhe producenti anglez, Taio Cruz.

Famën e arriti në vitin 2008 kur lansoi albumin e parë debutues “Departure” që u shit në përmasa të mëdha në Britani të Madhe.

Në vitin 2009, Cruz arriti në pozitën e parë në toplistat britanike dhe amerikane me këngën “Break Your Heart” që cilësohet si më e suksesshmja e tij, shkruan RadioPlus.

Gjatë karrierës së tij, ai ka fituar shumë çmime, duke përfshirë ASCAP Vanguard Award.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing