Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Filmat e Netflix janë të ligjshëm për Oskar

Film  |  25.04.2019 Ora 13:23   
Vitin që lëmë pas një pluhur I madh kritikash u vërsul drejt atyre që pranuan që filmat e distributorit tashmë të rikthyer në një shtëpi filmike Netflix ishin të qasshëm në Oskar.

Dhe kjo gjë bëri që të krijohej fillimi I një “lufte” mes filmave Hollywood-ianë dhe atye të ashtuquajtur ‘komercial” që prodhoheshin nga Netflix.

“Një film duhet të shfaqet minimalisht në një kohë prej 7 ditësh në një teatër komercial në Los Anxhelosdhe të shfaqet 3 herë në ditë dhe mjafton që të pranohet me pagesë për Oskar”- thuhet në një njoftim në faqen e Akademisë së Filmit. Kjo do të thotë që filmi I ardhshëm I Steven Spielber “The Irishmen” është që tani një ndër favoritët për një cmim Oskar sezonin e ardhshëm.

“Njerëzit duhet të kenë qasje në gjëra të mira, pa marrë parasysh se nga kush prodhohen, unë nuk kam asnjë konflikt me Netflix, ekranet e mëdha ose të vogla´- ka thënë Spielberg, I cili aktualisht është në New York në post-produksion të filmit “Werst Side Story”.

Edhe pse Oskar I ka ndryshuar disa regulla, lidhur me Netflix dhe filmat që prodhohen nga ky gjigant filmik./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing