Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - MEEK MILL (VIDEO)

Muzikë  |  06.05.2019 Ora 11:31   
Sot feston 32 vjetorin e lindjes reperi, tekstshkruesi dhe aktivisti amerikan, Meek Mill.

Karrierën e filloj në vendlindjen e tij, Philadelphia me grupin “The Bloodhoundz” duke kaluar në pronësi të shtëpisë diskografike të reperit T.I., shkruan RadioPlus.

Gjatë karrierës së tij, Meek ka lansuar gjithsej 4 albume me 30 këngë, ku albumi I vitit 2015 “Dreams Worth More Than Money” ka qenë në pozitën e parë në Billboard 200 Albums Chart.

Poashtu, me këtë album mori edhe cmimim “Top Rap Album” në Billboard Music Award.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing