Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Justin Timberlake kryeson në Billboard 200

Muzikë  |  14.02.2018 Ora 10:21   
Këngëtari dhe aktori i njohur amerikan, Justin Timberlake vetëm dy javë më parë lansoi albumin e tij të ri, të shumëpritur “Man Of The Woods” dhe tashmë ka rritur të kryesojë toplistën e Billboard 200 me albumet më të sukseshme për këtë javë.

Justin Timberlake në rradhitjen e Billboard 200 ka lënë pas emra të njohur si: Migos me albumin “Culture II”, Ed Sheeran me “Divide”, Bruno Mars me “24K Magic”.

Albumi “Man of the Woods” ka shitur 293 mijë kopje qysh javën e parë, që përbën numrin më të madh të shitjeve për një album që prej vitit të kaluar kur Taylor Swift shiti 1.24 milionë kopje të albumit “Reputation”.

Ndërq kjo është edhe hapja më e mirë për një album nga një mashkull që kur Kendrick Lamar vitin e kaluar debutoi në vendin e parë të Billboard 200 me 603 mijë.

Albumi “Man Of The Woods” u publikua më 2 shkurt, ndërkaq këngët më të dëgjuara të albumit të ri janë “Fithy”, “Supplies” dhe ”Say Something” në bashkëpunim me Chris Stapleton. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing