Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - EAGLE-EYE CHERRY (VIDEO)

Muzikë  |  07.05.2019 Ora 11:13   
51 vjetorin e lindjes sot feston këngëtari dhe performuesi suedezm Lanoo Cherry, i njohur si Eagle-Eye Cherry.

Ai është i njohur për hitin më të madhë të tij, “Save Tonight” ku ka qenë në krye të toplistave amerikane, britanike, irlandeze dhe zelandës së re, shkruan RadioPlus.

Gjatë karrierës së tij, Eagle-Eye ka lansuar 6 albume, me Desireless që ishtë më I shituri.

Përndryshe, Lenoo Cherry është djali i këngëtarit të famshëm të muzikës jazz, Don Cherry.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing