Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - BONO (VIDEO)

Muzikë  |  10.05.2019 Ora 11:30   
Irlandezi Paul David Hewson, I njohur si Bono sot feston ditëlindjen e 59-të.

Këngëtari, tekstshkruesi dhe filantropisti është I njohur nga grupi U2. Së bashku me bendin, Bono ka regjistruar plotë 25 vende të para në toplistat britanike, ku me albumin “The Joshua Tree” ata kaluan mbi 156 javë në krye të toplistës për albume, shkruan RadioPlus.

U2 është grupi ndër më të shiturat në industrinë e muzikës, me 170 milionë kopje. Poashtu, U2 kanë fituar 22 çmime Grammy dhe janë në “Rock and Roll Hall of Fame”.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing