Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - ANDREA CORR, THE CORRS (VIDEO)

Muzikë  |  17.05.2019 Ora 15:56   
Ditëlindjen e 45-të sot feston këngëtarja, tekstshkruesja dhe aktorja irlandeze, Andrea Corr.

Në muzikë ajo debutoi në vitin 1990 me grupin familjar “The Corrs” që në përbërje kishte edhe 3 vëllëzër e motra. Me grupin, Corr ka lansuar gjithsej gjashtë albume me “Talk On Corners” që ishte më e shitura në vitin 1998 duke kaluar 142 javë në krye të toplistave britanike, shkruan RadioPlus.

Andrea Corr vazhdon të jetë prezente në muzikë, ku tani performon si soliste.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing