Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - CHER (VIDEO)

Muzikë  |  20.05.2019 Ora 11:27   
Sot feston ditëlindjen diva e muzikës amerikane dhe botërore, Cherilyn Sarkisian e njohur si Cher.

Karrierën muzikore këngëtarja e filloi në vitet 60-të ku edhe mori famën më të madhe duke kënduar në krah të bashkëshortit të saj Sonny. Gjatë atyre viteve, dyshja shitën mbi 40 milionë kopje këngësh dhe në shoun e tyre “The Sonny & Cher Comedy Hour” ata u shikuan mbi 30 milionë njerëz gjatë tre viteve.

Më vonë Cher vazhdoi karrierën si soliste duke sjellur shumë hite si Believe dhe Walking in Memphis duke lansuar gjithsej 20 albume, shkruan RadioPlus.

Cher ka fituar mbi 130 çmime duke përfshirë një Oscar, Grammy Award, Emmy Award dhe Golden Globe Awards.
Këngëtarja deri ditët e sotme regjistron mbi 100 milionë kopje këngësh të shitura.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing