Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - HEIDI RANGE - SUGABABES (VIDEO)

Muzikë  |  23.05.2019 Ora 11:41   
Sot feston ditëlindjen e 36, këngëtarja dhe tekstshkruesja angleze Heidi Range.

Ajo është e njohur nga grupi i vajzave “Sugababes”. Karrierën e ka filluar në vitin 1997 me grupin "Atomic Kitten" ku qëndroi për dy vite dhe më pas kaloi te “Sugababes” duke zëvëndësuar Siobhan Donaghy.

Me grupin, ajo regjistroi gjashtë pozita të para në toplistat britanike duke lansuar gjithsej katër albume, shkruan RadioPlus.

Janë nominuar shtatë herë në Brit Aëards, ku fituan British Dance Act.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing