Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

"The 1975" fituesit kryesor në IVOR Novello 2019 (Lista e plotë)

Muzikë  |  24.05.2019 Ora 10:56   
Mbrëmë është mbajtur ceremonia e ndarjes së çmimeve “Ivor Novello 2019”.

Grupi nga Britania e Madhe, “The 1975” kanë marrë çmimin kryesor të mbrëmjes “Tekstshkruesit më të mirë të vitit”, me Ëiley që fitoi “Inspiration award”, shkruan RadioPlus.

Ndër fituesit e mbrëmjes kanë qenë edhe Dido, Django Bates dhe Deep Purple.

The Ivors Jazz Award
Django Bates

The PRS For Music Special International Award
Mariah Carey

The Ivors Inspiration Award
Wiley

Songwriters Of The Year
The 1975

Outstanding Song Collection
Dido

International Achievement
Deep Purple

PRS For Music Outstanding Contribution To British Music
Richard Ashcroft

Best Album
IDLES – ‘Joy As An Act Of Resistance’

Best Original Film Score
Jonny Greenwood – Phantom Thread

Best Original Video Game Score
Robin Beanland – Sea Of Thieves

PRS For Most Performed Work
Julia Bunetta, Dan Caplen, Macklemore, John Ryan, and Jamie Scott – ‘These Days’

Best Television Soundtrack
Natasha Khan & Dominik Scherrer – Requiem

Best Song Musically and Lyrically
Ben Howard – ‘Nica Libres At Dusk’

Best Contemporary Song
The 1975 – ‘Love It If We Made It’

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing