Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - KYLIE MINOGUE (VIDEO)

Muzikë  |  28.05.2019 Ora 11:52   
51 vjetorin e lindjes sot feston këngëtarja, tekstshkruesja dhe aktorja australiano-britaneze Kylie Minouge.

Karrierën e saj muzikore, ajo e filloi në Australi me operën “Neighbours” që u shikua nga mbi 20 milionë persona. Në vitin 1987 nënshkroi me shtëpinë diskografike PWL që solli edhe albumin e parë “Kylie”, shkruan RadioPlus.

Me 12 albume gjithsej të lansuara me mbi 80 milionë kopje të shitura, Kylie Minogue është këngëtarja më e suksesshme australiane. Është fituese e shumë çmimeve si ARIA Music Awards, Grammy Award dhe Billboard Music Award.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing