Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - NOEL GALLAGHER - OASIS (VIDEO)

Muzikë  |  29.05.2019 Ora 11:40   
Ditëlindjen sot feston këngëtari, tekstshkruesi dhe kitaristi i rock grupit Oasis, Noel Gallagher. Me bendin, Gallagher ka debutuar në vitin 1994 duke arritur në vendin e parë në shumë shtete të botës.

Albumi I tretë “Be Here Now”, është bërë albumi që është shitur më së shpejti në historinë e muzikës me 8 milionë kopje në Britani të Madhe.

Me çmime grupi ka fituar mjaftë shumë, duke përfshirë 17 NME Awards, nëntë Q Awards, gjashtë Brit Awards dhe katër MTV Europe Music Awards, shkruan RadioPlus.

Gjatë karrierës së tyre, Gallagher me grupin kanë shitur mbi 75 milionë kopje këngësh.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing