Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - CEE LO GREEN (VIDEO)

Muzikë  |  30.05.2019 Ora 11:28   
Më 30 maj të vitit 1975 ka lindur reperi, këngëtari dhe producenti i njohur amerikan CeeLo Green.

Famën më të madhe Green e arriti në vitin 2006 me këngën “Crazy”, ku qëndroi në pozitën e parë të toplistave në shumë shtete të botës, shkruan RadioPlus.

Albumi më i suksesshëm i tij vazhdon të jetë “St. Elseëhere” duke shitur mbi një milionë kopje. Me mbi 25 milionë kopje të shitura, CeeLo Green ka fituar edhe një numër çmimesh duke përfshirë pesë Grammy Awards, një BET Award, një Billboard Award dhe një Brit Award.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing