Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - ETERNAL (VIDEO)

Muzikë  |  31.05.2019 Ora 11:30   
Më 31 maj të vitit 1997, grupi Eternal startoi rrugtimin tre javorë në pozitën e parë në toplistat britanike me këngën “I Wanna Be The Only One”.

Për grupin, që përbëhet nga tre vajza, ky ishte hera e parë dhe e vetmja herë që ishin në pozitën e parë, shkruan RadioPlus.

Gjatë karrierës së tyre, ata fituan edhe shumë cmime si Brit Awards, MTV Europe Music Award dhe NME Award.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing