Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - AALIYAH (VIDEO)

Muzikë  |  11.06.2019 Ora 11:16   
Më 11 qershor të vitit 2000, këngëtarja, tekstshkruesja dhe modelja amerikane Aaliyah ka shkuar në pozitën e parë me këngën “Try Again” .

Me këtë këngë, artistja është bërë e para këngëtare që ka zënë pozitë e parë me vetëm dëgjime online pa shitje, shkruan RadioPlus.

Përndryshe, gjatë karrierës së saj, ajo ka shitur mbi 32 milionë kopje albumesh anembanë botës.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing