Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - ROBYN (VIDEO)

Muzikë  |  12.06.2019 Ora 11:34   
Sot feston ditëlindjen e 40-të, këngëtarja, tekstshkruesja dhe producentja suedeze Robin Carlsson, e njohur si Robyn.

Në muzikë këngëtarja debutoi në vitin 1995 me albumin “Robyn Is Here”, ku dy këngë nga albumi ishin në Billboard Hot 100, shkruan RadioPlus.

Suksesin më të madhë e arriti në vitin 2005 me setin e këngëve “Robyn” ku u shpërblye edhe me një cmim Grammy. Gjatë karrierës së saj, ajo ka shitur mbi 30 milionë kopje këngësh.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing