Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - DAVID GRAY (VIDEO)

Muzikë  |  13.06.2019 Ora 11:39   
Ditëlindjen e 51-të sot feston këngëtari dhe tekstshkruesi britanik, David Gray.

Albumin e parë këngëtari e lansoi në vitin 1993 duke marrë vëmendjen në botë me “White Ladder”. Kanë qenë tre këngë nga ky set I albumit që kanë hyre në top 10 të toplistës britanike dhe vendin e 17 në ato amerikane, shkruan RadioPlus.

“White Ladder” është bërë albumi i pestë më i shitur në Angli.

Gjatë karrierës së tij, Gray ka fituar 4 çmime Brit Aëards.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing