Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - BOY GEORGE (VIDEO)

Muzikë  |  14.06.2019 Ora 11:38   
58 vjetorin e lindjes sot feston këngëtari, tekstshkruesi dhe Dj i njohur anglez Boy George.

Ai është I njohur nga grupi Culture Band ku ka qenë këngëtari kryesor. Gjatë viteve 80-të, George ka regjistruar hite si “Karma Chameleon”, “Do You Really Want to Hurt Me” ku kanë qenë hite në toplista angleze dhe amerikane, shkruan RadioPlus.

Muzika e tij është klasifikuar si “Blue-eyed soul” duke pasur idoll Iggy Pop dhe David Bowie. Gjatë karrierës së tij, Boy George ka fituar IVOR Novello Aëard, BET Aëard dhe një cmim Grammy.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing